top of page

  ŁAŃCUCHY ŚNIEGOWE  

W naszej ofercie znajdziecie łańcuchy śniegowe na samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, SUV-y oraz wózki widłowe. Sprzedawane przez nas łańcuchy charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz bardzo prostym systemem montażu: zakładania i napinania. Wśród naszych łańcuchów śniegowych mamy również bardzo wygodne w użyciu modele do zakładania wyłącznie z jednej strony koła, które można błyskawicznie zdjąć i założyć w razie potrzeby.

6301811666_a187ea6e71_b.jpeg
11171080063_214f24cfcd_b.jpeg

Specjalista z firmy VOYAGER przy doborze odpowiednich łańcuchów śniegowych, zaleca:

 

  • sprawdzenie w instrukcji obsługi samochodu jakiej grubości oczek łańcuchy można zastosować przy danym modelu,

  • sprawdzenie szerokości i wysokości felg w samochodzie, gdyż konstrukcje zawieszeń wymuszają na posiadaczu samochodu zakup nakładek montowanych od zewnętrznej strony koła, ze względu na mały prześwit między oponą a elementami zawieszenia (np. nakładki firmy König K-Summit). 

Warto pamiętać, że przepisy ruchu drogowego nakładają obowiązek używania łańcuchów śniegowych w trudnych warunkach pogodowych na odcinkach dróg oznaczonych znakami C-18 i C-19, które przedstawiają koło samochodu z nałożonym łańcuchem. Trzeba też pamiętać, że w wielu krajach Unii Europejskiej na terenach górskich bardzo często można napotkać na tak oznaczone drogi. Łańcuchów można używać również na innych drogach, o ile zalega na nich śnieg lub warstwa lodu. Za jazdę w łańcuchach po odśnieżonym i czystym asfalcie można zostać ukaranym mandatem, a same łańcuchy mogą w takich warunkach łatwo ulec zniszczeniu.

Image by alvaro ortiz
Konig_car_Easy-fit.jpeg

Łańcuchy śniegowe to gwarancja bezpieczeństwa oraz mobilności. Potrafią zapewnić optymalną trakcję w nawet najcięższych warunkach. Oferujemy poniższe rodzaje łańcuchów bazując na sposobie montażu:

  • zwykłe (bez samonapinacza)

  • samonapinające się

  • nakładane na koło

 

W naszej ofercie znajdują się produkty czołowych liderów z branży: König, Taurus, Weissenfels, Pewag.

  NASZE MARKI  

bottom of page